O kadrze

NASZA KADRA

Krzysztof Wnorowski

Instruktor Trener


Swoją przygodę z nurkowaniem zaczął mając 12 lat. Od 2001 roku został instruktorem PADI, w 2004 instruktorem M1 w CMASie a w 2006r. IANTD. Tego samego roku powołuje do życia grupę Baltic Explorers i przy współpracy Urzędu Morskiego i Muzeum Morskiego, z powodzeniem zajmują się eksploracją Bałtyku i odnajdywaniem spoczywających na jego dnie wraków. W 2007r staje się jednym ze współautorów i współorganizatorów Konferencji Nurkowania Technicznego – Baltic Tech, eventu, który jest największym tego typu nurkowym przedsięwzięciem w Europie środkowo – wschodniej. W roku 2008 otrzymuje uprawnienia instruktorskie DAN+ oraz HSA, dzięki czemu może prowadzić szkolenia z zakresu pierwszej pomocy nurkowej oraz przeprowadzać kursy dla nurków niepełnosprawnych. Rok 2009 przynosi kolejne uprawnienia instruktorskie, tym razem w federacji SSI. Od tego momentu Centrum Nurkowe Tryton przechodzi na system szkoleniowy SSI, a Krzysztof po morderczym szkoleniu zostaje drugim aktywnym instruktorem trenerem SSI w Polsce. W maju 2011 zdobywa uprawnienia instruktora Trenera programu nurkowań Trimixowych TXR w organizacji SSI. Tryton od tego momentu poza szkoleniem rekreacyjnym zdobywa status szkoły dla instruktorów, ucząc ich właściwego prowadzenia zajęć i bezpieczeństwa podczas prowadzenia kursów nurkowych.

Waldemar Wnorowski

Big Boss


Swoją bogatą karierę nurkową Waldemar rozpoczął w 1978r. zdając w Jastarni podstawowy kurs płetwonurkowania LOK. Rok później zdaje egzamin na stopień średni, a w 1981r. uzyskuje stopień wyższy LOK. Swój pierwszy stopień instruktorski zdobywa również w Jastarni w 1988r. W roku 1990 Waldemar zmienił organizację nurkową na KDP CMAS, gdzie uzyskał drugi stopień instruktorski KDP CMAS**, a w roku 1993, trzeci stopień instruktorski KDP CMAS***. Po zdaniu egzaminów przed komisją Komitetu Kultury Fizycznej i Sportu, w 1994r. uzyskuje państwowy stopień instruktora I klasy w płetwonurkowaniu. W latach 1980 – 1995, jednocześnie udziela się w innych organizacjach, takich jak GOPR oraz Klubie Wysokogórskim Trójmiasto, gdzie działa, jako instruktor wysokościowy. Oprócz tego jest też ratownikiem WOPR i sternikiem motorowodnym. W 1993r. wraz z Grzegorzem Bernaciakiem, zakłada klub płetwonurkowy afiliowany przy KDP CMAS, a dwa lata później w 1995r zakłada klub nurkowy Tryton. Rok później zostaje absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Czerwiec 1997r. przynosi pierwszy w Polsce kurs instruktorski PADI, prowadzony przez Davida Jacksona, którego Waldemar Wnorowski jest organizatorem i uczestnikiem. Na początku 1998r. zdobywa uprawnienia Master Scuba Diver Trainer, a pod koniec tego samego roku, zostaje ICD Staff Instructor PADI. Mimo bogatego CV i olbrzymiego doświadczenia, nie ustaje w swoim rozwoju i wraz z kolejnymi latami, poszerza swoje umiejętności i zdobywa nowe uprawnienia. Najpierw w 2003r. z powodzeniem kończy kurs organizowany przez Krajowy Ośrodek Medycyny Hiperbarycznej w Gdyni i zostaje Advanced Oxygen First Aid Instructor w organizacji DAN. Następnie w 2005r. w szkole Roberta Klejna uzyskuje stopień IANTD Advanced EANx Diver, a w 2007r. Technical Cave Diver. Rok 2008, przynosi kolejne uprawnienia, tym razem Dive Control Specialist Instructor, federacji SSI. Mimo tak bogatej kariery, Waldamar ciągle jest pełen entuzjazmu i chęci dalszego rozwijania się, a wśród jego kursantów, panuje opinia, że potrafi nauczyć nurkować każdego.

Rafał Ślężak

DiveCON Instruktor


Związany od samego początku swojej kariery nurkowej z Centrum Nurkowym Tryton. Jak wielu z nas pasją nurkowania zaraził się kiedyś w Egipcie, wielokrotnie podziwiając tamtejszy niewiarygodnie kolorowy, podwodny świat Morza Czerwonego. Swoją profesjonalną karierę nurkową rozpoczął pod czujnym okiem i doskonałą opieką Waldka Wnorowskiego, by przechodząc przez kolejne etapy szkoleń i poziomy certyfikacji nurkowych, prowadzony przez doświadczonego instruktora trenera, Krzysztofa „Wnorka” Wnorowskiego, samemu uzyskać w końcu stopień instruktorski. Z roku na rok intensywnie podnosi swoje kwalifikacje instruktorskie, traktując to nie tylko jako naturalny rozwój swojej profesjonalnej kariery nurkowej, ale przede wszystkim jako rozwój osobisty. Krótko mówiąc, wychowanek Trytona. Zachęca wszystkich, by aktywnie spędzali swój wolny czas i własnym zaangażowaniem przekonuje, że nurkowanie może stać się sposobem na ciekawsze, ekscytujące i pełne niezwykłych wrażeń życie. Aktywny wypoczynek dla dobrego samopoczucia, kondycji fizycznej i zdrowia jest szczególnie istotny teraz, gdy coraz częściej wiele osób swój wolny czas spędza w wygodnych fotelach, oglądając uprawiających różnego rodzaju dyscypliny sportowe ludzi jedynie na ekranach swoich telewizorów. Swoich partnerów nurkowych i kursantów traktuje jak przyjaciół, z którymi zawsze chętnie nurkuje, gdyż szczerze zaangażowany jest w rozwój tej fascynującej dyscypliny sportu.