ODiN

O SSI

System ODiN (The SSI Online Divers Network)

Obecnie jeden z najnowocześniejszych systemów bazy danych branży nurkowej świata. 


Korzystać z niego mogą dosłownie wszyscy zainteresowani nurkowaniem. Centra Nurkowe, Instruktorzy, nurkowie z doświadczeniem nawet Ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z nurkowaniem.
Poniżej postaram się przybliżyć Ci jego podstawowe funkcje.

Korzyści dla nurków zaczynających swoją nurkową przygodę:

Osoby, które zastanawiają się „czy warto nurkować ?”, Czy jest to bezpieczne?” Mogą za darmo przejść szkolenie Online logując się do działu „on line training” na stronie www.divessi.com.


Tak, jest to możliwe!
Profesjonalny lektor w Polskim Języku przeprowadzi Cię przez szereg zagadnień związanych z działaniem sprzętu, jego użyciem i środowiskiem nurkowym, skończywszy na planowaniu nurkowania. Dzięki multimedialnym prezentacjom szybko przyswoisz zagadnienia dotyczące nurkowania do poziomu podstawowego. Po części teoretycznej wystarczy dokończyć kurs na basenie i wodach otwartych najbliższym Centrum Nurkowym SSI aby później móc nurkować i podziwiać podwodny świat.
Więcej o „on line training” przeczytasz w  naszym kolejnym dziale.

Korzyści dla nurkujących już osób:

System ODiN dla osób już nurkujących jest bazą danych dotyczącą między innymi: nurkowania, certyfikacji i wyszkolenia każdego nurka. Korzystać z niego mogą również nurkowie z innych federacji nie tylko SSI !!
W Panelu użytkownika można znaleźć między innymi informacje takie jak:


  • Lista certyfikatów nurkowych zdobytych w SSI z szybką możliwością drukowania pliku PDF.
  • Dodawanie innych dokumentów np. certyfikatów z innych niż SSI organizacji, aby były w jednym miejscu. Wpisując login i hasło zawsze będziesz miał komplet dokumentów w jednym miejscu!
    Dzięki funkcji mając dostęp do Internetu w dowolnym momencie możesz dowieźć swoich kwalifikacji nurkowych !!
  • Dodawanie zakupionego sprzętu nurkowego i paragonów zakupu razem z gwarancjami i zdjęciami produktu na wypadek jego utraty. W chwili gdy będziesz potrzebować nr. fabrycznych lub danych zakupu możesz za pomocą paru kliknięć na nowo je odzyskać. Co więcej, jeśli zdecydujesz się na podanie daty ostatniego serwisu system będzie Ci przypominał o kolejnych przeglądach serwisowych.
  • Logbook. Możesz prowadzić również w wersji elektronicznej. Jest dość prosty w obsłudze, wystarczy wprowadzić kilka parametrów, aby system naliczał Ci Twoją ilość nurkowań. Jeśli posiadasz uprawnienia SSI system ODiN będzie automatycznie naliczał Ci ilość nurkowań na Twoim kolejnym certyfikacie nurkowym. Dzięki zdobywanym specjalizacjom nurkowym i wpisywanej ilości nurkowań możesz automatycznie uzyskać stopnie: Specialist Diver, AOWD lub Master diver.
  • Dostęp do standardów szkolenia, informacji pracy dla profesjonalistów, informatora ogólnego SSI i  dodatkowych gadżetów.

Korzyści dla instruktorów nurkowania:


Jako instruktor masz dostęp do profilu użytkownika (czytaj powyżej) oraz dostęp do działu instuktorskiego, w którym znajdziesz materiały potrzebne do prowadzenia szkoleń. Będąc instruktorem SSI mając dostęp do Internetu będziesz mógł przeprowadzić każde szkolenie!! Wystarczy hasło i login, aby otrzymać dostęp do manuala Instruktorskiego, Standatdów szkolenia, egzaminu i dodatkowych pomocy naukowych w wielu językach, również w polskim!
Co więcej!? Będąc zalogowanym jako instruktor masz podgląd (ograniczony) do profili swoich kursantów. Możesz obserwować ich rozwój nurkowy, certyfikaty i między innymi ilość nurkowań.
W chwili gdy otrzymasz dostęp do panelu wystawiania certyfikatów od menagera Twojego Centrum Nurkowego, możesz wystawiać certyfikaty, oraz zarządzać częścią administracyjną Centrum Nurkowego.

Korzyści dla Centrum Nurkowych:


Tak naprawdę ODiN został zbudowany głównie do użytku Centrów Nurkowych.
Centrum Nurkowe mając podgląd pod pełne dane personalne nurka oraz instruktorów, dzięki czemu wystarczy kilka kliknięć myszki aby nadać komuś nowe uprawnienia. Mając zdjęcie nurka i jego parametry oraz paramenty kursu to zajmuje dosłownie mniej niż minutę.
Centrum Nurkowe jako wierzchołek organizacji SSI w danym rejonie sprawuje piecze nad dystrybcją materiałów szkoleniowych SSI (w języku polskim) oraz wystawianiem certyfikatów. Certyfikaty nurkowe drukowane są w siedzibie głównej SSI w Moryniu niedaleko Szczecina, po czym są przesyłane na adres Centrum Nurkowego.
Co ciekawe! Jeśli Centrum Nurkowe wyposaży się w specjalną drukarkę do drukowania certyfikatów z podłączeniem do systemu ODiN, może drukować certyfikaty u siebie na miejscu!!

To prawdziwa rewolucja w obsłudze klienta !!

To tylko niektóre z wielkich narzędzi dostępnych na ODiN-ie. Nowe pozycje są dodawane codziennie, więc upewnij się, aby odwiedzać witrynę często!

Ideą systemu ODiN jest stworzenie nowej generacji systemu online, który integruje materiał szkoleniowy, zapis szkoleń, śledzenie nurka, marketing i e-komunikację poprzez międzynarodową sieć informatyczną jaką zapewnia nam internet!!