Pytania

SSI na początku 2015 roku jako pierwsza organizacja nurkowa na świecie wprowadziła system edukacji nurkowej opierający się w dużej mierze na wersji elektronicznej. Obecnie jako instruktor zapisując kandydata na kurs podstawowy zakładasz mu profil na stronie www.divessi.com, po czym może on z dowolnego komputera, tableta lub smartphonu w wersji Offline lub Online uczyć się do swojego kursu. Jako instruktor mając podgląd jego profilu możesz sprawdzać na jakim jest etapie, czy i ile przeczytał i zaliczył poszczególne mini egzaminy.
Wersja elektronicznej książki nie wypacza standardowej papierowej książki. W dalszym ciągu możesz szkolić metodą standardową.
Jeśli się jednak przekonasz do wersji Digital możesz liczyć na dużo mniejszy koszt materiałów edukacyjnych i certyfikacji.
Co więcej !! Decydując się w 100% na oferowanie swoim kursantom wersji Digital możesz już nie wręczać plastikowego certyfikatu nurkowego. Zastąpi ją wersja elektroniczna przechowywana na tablecie lub Smartphonie.
Nie martw się czy certyfikat Digital będzie mniej rozpoznawalny i akceptowalny w innych bazach nurkowych. Certyfikacje można w bardzo łatwy sposób sprawdzić. Obecnie w każdym biurze centrum nurkowego jest Internet dzięki któremu można szybko potwierdzić autentyczność certyfikatu wchodząc na www.divessi.com.
SSI ma w planach wprowadzić w postaci Digital wszystkie szkolenia oferowane na rynku.
Dzięki tej usłudze będąc w dowolnym miejscu na świecie mając pod ręką na moment Internet i sprzęt nurkowy możesz przeprowadzić szkolenie bez zbędnych procedur i komplikacji !!!

Dodatkowymi udogodnieniami dla kursanta i jego instruktora jest prowadzenie dokumentacji kursu „Training Record” poprzez formularz w Internecie, dostępność logbooka i możliwość zgrywania danych z komputera bezpośrednio do logbooka, znaki nurkowe, tabele oraz wiele innych narzędzi ułatwiających naukę, zabawę i nurkowanie.

Do przejścia z innej organizacji w struktury SSI stworzyliśmy oddzielny dział. Znajdziesz go w zakładce szkolenie pod hasłem crossover.
Na podstanie szkolenie crossover do SSI mogą przechodzić wyłącznie instruktorzy lub nurkowie, których organizacja macierzysta spełnia standardy ISO, EUF lub RSTC.
Kliknij i poznaj poziomy programu CrossOver

Przed podjęciem decyzji o przejściu do SSI sprawdź czy twoja macierzysta organizacja należy do EUF (European Underwater Federation) lub RSTC Europe (Recreational Scuba Training Council)

http://rstc-eu.org/
http://www.euf.eu/

SSI działa na zasadzie Dealerskiej. Jedynymi miejscem w którym możesz kupić książki i materiały SSI jest Centrum Nurkowe. Ma to swoje olbrzymie zalety, gdyż cena za jaką kupujesz materiały edukacyjne jest stała i nikt inny nie może kupować ich taniej niż Ty!
Podobnie jest z certyfikatami. Jedyna jednostka certyfikująca jest Centrum Nurkowe. instruktor nurkowy szkoli oraz doskonali umiejętności nurka. Resztą obsługi zajmuje się Centrum Nurkowe.

Nie musisz ich kupować. Dostaniesz je ze free. Wystarczy zalogować się do systemu ODiN znajdującego się na stronie www.divessi.com aby ściągnąć najnowsze materiały. Znajdziesz tam egzaminy, formularze, manuale instruktorskie i inne przydatne narzędzia do kursów OWD i dowolnych specjalizacji które możesz prowadzić. Więcej na temat systemu ODiN przeczytasz na tej stronie kliknij…

Organizacja SSI powstała w 1970 roku, jest jedną ze starszych i bardziej znanych na świecie.
SSI jako jedyna z nielicznych posiada certyfikaty wszystkich jednostek certyfikujących na w branży szkoleń nurkowych. Posiada certyfikat ISO, RSTC i EN.

Aby zostać instruktorem nurkowym musisz posiadać uprawnienia na poziomie P3, DiveMaster lub Dive Control Specialist. Pierwszy stopień instruktorski w SSI to Open Water Instruktor. O tym jakie parametry należy spełniać aby go osiągnąć przeczytasz klikając to…

Szkolenia instruktorskie prowadzimy na Kaszubach w „Ośrodku Wypoczynkowym Krefta” w Chmielnie. Znajdują się tam komfortowe sale wykładowe, jezioro z licznymi platformami do prowadzenia ćwiczeń oraz basen w pobliskich Kartuzach około 10min drogi autem. Kompleks dysponuje dość dużą paletą możliwości zakwaterowań. Więcej na temat ośrodka Krefta znajdziesz na stronie www.krefta.pl

1. Przed kursem instruktorski przygotuj się dobrze z teorii nurkowania. Do tego celu polecam Książkę „Nitrox” Tomasza Żabierka i Jacka Kota, „Meandry Dekompresji” Bob Cole lub „Medycyna Dla Nurków W Pigułce” Jacka Krzyżaka.

2. Zapoznaj się ze sposobami prezentacji ćwiczeń w basenie i dobrze je przećwicz w basenie lub w domu przed lustrem!
Filmiki z prezenyacji basenowych znajdziesz klikając tu…

3. Zapoznaj się z systemem ODiN. Załóż konto lub je aktywuj i przejdź przez proces On-Line Training.

4. Zapoznaj się z dostarczonymi przed kursem materiałami. Przeczytaj je i uzupełnij odpowiedzi umieszczone przy każdym z działów. Oszczędzisz w ten sposób czas podczas trwania kursu.

5. Przygotuj się do testu ze sprawności pływackich.
Sprawdz wymagania kilkając tu…

6. Sprawdź sprzęt nurkowy! Upewnij się że działa poprawnie i spełnia specyfikacje opisaną w programie kursu. Sprawdź co musisz zabrać ze sprzętu nurkowego kliknij w opis szkolenia Open Water Instruktor tutaj…

Wysokość opłaty Renewal zależy od momentu dokonywania wpłaty. Opłaty uiszczone do 31 grudnia 2014r podlegają promocyjnej obniżce, płatności dokonane po 1 stycznia 2015 – zostają obciążone dodatkowymi opłatami. Podane kwoty są kwotami brutto.

Dive Guide / DiveMaster
do 29.02.2016 – 307,50
DiveCON
do 29.02.2016 – 430,50
OWI, AOWI, DCSI
do 29.02.2016 – 738,00
IT, IC
do 29.02.2016 – 959,40
Status nie aktywny
307,50

Struktura SSI jest bardzo prosta i działa na zasadzie Dealerskiej. Instruktorzy SSI muszą być afiliowani przez SSI aby szkolić.
Co to znaczy ?
W wielu organizacjach na świecie aby Instruktor mógł przeprowadzić kurs musi korzystać z wielu źródeł dostaw niezbędnych elementów do przeprowadzenia szkoleń. Zazwyczaj materiały edukacyjne zamawiane są w innym miejscu niż je się później rejestruje i wysyła. Co zajmuje czas… Z kolei salę wykładową i sprzęt jeśli instruktor go nie posiada wynajmowana jest od kolejnej osoby lub firmy. podobnie z wynajęciem basenów.
W SSI jest nieco inaczej. Jako Instruktor wszystko załatwiasz w jednym miejscu!
W Centrum Nurkowym SSI zamawiasz materiały po cenie rynkowej, sprzęt, salę wykładową oraz basen. Za wystawienie certyfikatu i utrzymanie dokumentacji odpowiada centrum nurkowe. Jako Instruktor SSI masz dużo prościej niż w wielu innych organizacjach. Jeśli z jakiegoś powodu dotychczasowe centrum nurkowe ci nie odpowiada przepisujesz się do innego i kontynuujesz swoją pracę na ustalonych wcześniej zasadach.
Aby Centrum Nurkowe mogło wchodzić w skład struktury SSI musi spełniać bardzo określone zasady oraz normy dzięki którym instruktor może szkolić a kursanci nurkować i rozwijać swoje umiejętności.
Właściciele Centrum Nurkowego dzięki współpracy z SSI mogą mieć wpływ na jakość szkolenia i ich kadrę.
SSI daje Instruktorowi nurkowemu i właścicielowi centrum nurkowego dużo narzędzi do utrzymania działu szkolenia na wysokim poziomie.